Ćwiczenia na płaski brzuch - jak trenować?

2020-06-02
Ćwiczenia na płaski brzuch - jak trenować?
Szczupła sylwetka i płaski brzuch to marzenie nie jednej kobiety. Każda z Pań chce się czuć dobrze w swoim ciele, dlatego też rozpoczyna przygodę z odchudzaniem i intensywnymi ćwiczeniami, które mają pomóc osiągnąć wyczekiwany efekt. Jakie zatem ćwiczenia można wykonywać na płaski brzuch? Warto wiedzieć w jaki sposób trenować mięśnie brzucha i jak się odpowiednio odżywiać.

Jak często ćwiczyć?


Na początek warto wspomnieć o tym, jak często należy ćwiczyć brzuch. Otóż mięśnie brzucha posiadają zdolność do szybkiej regeneracji, dlatego też brzuch można ćwiczyć dość często, a nawet 5 lub 6 razy w tygodniu. Nie należy jednak przesadzać z intensywnością i częstotliwością ćwiczeń. Podczas jakiejkolwiek aktywności fizycznej mięśnie brzucha również są angażowane, szczególnie podczas biegu. Jednak zwyczajny spacer także jest dobrym sposobem na trening mięśni brzucha. Intensywność i częstotliwość ćwiczeń na płaski brzuch warto dopasować do indywidualnych wymagań. Osoby początkujące powinny na początku wykonywać dwa treningi w ciągu tygodnia. Z czasem warto zwiększać ilość tych ćwiczeń, jednak należy robić to z głową. Liczy się bowiem przede wszystkim zdrowie. Jeśli w dany dzień czujemy się słabo, lepszym rozwiązaniem będzie odpuszczenie sobie treningu i przełożenie go na inny dzień, gdyż katowanie własnego organizmu nie będzie najlepszym pomysłem. Aby ćwiczenia były skuteczne, trzeba przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty.

Odpowiednia dieta


Żadne ćwiczenia nie przyniosą wyczekiwanych rezultatów, jeśli nie trzymamy diety. Bez tego nawet mordercze treningi mogą okazać się bezcelowe, dlatego tak ważne jest ustalenie odpowiedniego zapotrzebowania kalorycznego i stosowanie się do zaleceń dietetyka. Nie wolno w żadnym wypadku decydować się na głodówki i spożywanie poniżej 1000 kalorii dziennie. W ten sposób skutecznie można spowolnić metabolizm, co sprawi, że tkanka tłuszczowa będzie bardzo powolnie się spalać, gdyż organizm zacznie magazynować pożywienie na gorszy dzień. Warto pić także duże ilości wody. Prawidłowo nawodniony organizm nie będzie magazynował wody, dlatego też brzuch przestanie być nabrzmiały.

Jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha?

Wyróżnić można tutaj trzy podstawowe ćwiczenia na brzuch, a mianowicie:
  • brzuszki
  • deska
  • siad narciarski

Jako pierwsze ćwiczenia na mięśnie brzucha, na myśl przychodzą nam popularne brzuszki i jest to jak najbardziej słuszne skojarzenie. Brzuszki to jedna z tych aktywności fizycznych, które bez problemu można wykonywać w domu i to bez wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Ogromnym plusem wykonywania brzuszków jest fakt, iż w bardzo szybkim tempie modelują mięśnie brzucha. Ważna jest jednak prawidłowa technika ich wykonywania. Jaką pozycję należy przyjąć przed rozpoczęciem ćwiczenia? Otóż powinniśmy położyć się na plecach, a następnie oprzeć głowę na dłoniach. Następnie trzeba zgiąć nogi w kolanach i powoli podnosić tułów. Ilość powtórzeń zależy oczywiście od indywidualnych umiejętności. Nie warto się zbytnio przemęczać. Trening ma być przede wszystkim przyjemny i nie powinien kojarzyć się z katorgą. 

Kolejne godne polecenia ćwiczenie to deska, która pozytywnie wpływa na mięśnie brzucha i na grzbiet. Na początek trzeba położyć się płasko na brzuchu, a następnie delikatnie podeprzeć na przedramionach. Istotny podczas wykonywania tego ćwiczenia jest czas, przez jaki damy rady utrzymać się w tej pozycji. Warto pamiętać również o ćwiczeniu, jakim jest mało znany siad narciarski. Ćwiczenie to bardzo szybko modeluje brzuch i dodatkowo wzmacnia mięśnie nóg. W tym przypadku kluczowym elementem ćwiczenia jest również wytrzymanie w danej pozycji przez jak najdłuższy okres. Na początku jest to dość trudne, jednak z czasem staje się czystą przyjemnością.

Ćwiczenia na brzuch wykonywane w domu mogą pomóc w wyszczupleniu sylwetki. Warto jednak od czasu do czasu udać się na siłownię, aby potrenować na profesjonalnym sprzęcie.

Oczywiście nie należy zapominać tutaj o odpowiednio zbilansowanej diecie, bez której osiągnięcie jakichkolwiek rezultatów jest praktycznie niemożliwe.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 9003 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Jestem bardzo zadowolona. Zamówienie bardzo szybko zrealizowane.Polecam
2024-07-23
Czekałam długo na zamówienie bo ponad tydzień. A tak wszystko super .
pixel