Kategoria Obciążenia i gryfyObciążenia

( ilość produktów: 5 )

Obciążenia dostępne w tej kategorii służą do ćwiczeń ze sztangą.

Nasze krążki do obciążania sztangi przydatne będą zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych zaawansowanych w treningu. Decydując się na zakup trzeba pamiętać, żeby odpowiednio dobrać średnicę obciążenia do sztangi.

Jak wybrać odpowiednie obciążenie?

Obciążenia do ćwiczeń powinny zostać dobrane adekwatnie do możliwości osoby wykonującej trening i poziomu jej zaawansowania. To bardzo ważne, gdyż od wagi ciężarów zależy wydajność treningu siłowego, a przy tym właściwe wyczucie pracy mięśni.

Ciężary najlepiej dobierać wraz z indywidualnym trenerem, który pomoże w ocenie odpowiedniego dla nas maksymalnego ciężaru, w zależności od indywidualnych możliwości siłowych, Poza tym w internecie znaleźć można specjalne kalkulatory, które pozwalają określić maksymalną siłę mięśniową i w związku z tym obliczyć indywidualną dopuszczalną wagą obciążenia.

Rodzaje obciążeń – nasza oferta

W naszym sklepie oferujemy obciążenia żeliwne. Często wybierają je posiadacze domowych siłowni, którzy nie dysponują dużą ilością wolnego miejsca. Ten rodzaj obciążeń charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością i stosunkowo niewielkimi rozmiarami.

Rodzaj obciążenia można również dobrać w zależności od kształtu i profilu talerza. Oferujemy dwa ich rodzaje:

 • obciążenie na siłownię pełne – klasyczne okrągłe obciążenie żeliwne, bez otworów na palce

 • obciążenie typu „kierownica” – wyposażone w dodatkowe uchwyty, znacznie ułatwiające wymianę ciężarów na gryfie oraz umożliwiające wykorzystanie krążka przy samodzielnym treningu siłowym

W naszym sklepie oferujemy obciążenia żeliwne pełne, a także wraz z dodatkowymi uchwytami w przedziale wagowym od 1,25 kg do 20 kg – do wykorzystania przy dowolnym planie treningowym.

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.68 / 5.00 7439 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2023-12-04
  Zamówienie wysyłane szybko
  2023-12-02
  Szybko i sprawnie. Dziękuję.
  pixel