Ławeczka do ćwiczeń – jaką wybrać?

2018-05-26
Ławeczka do ćwiczeń – jaką wybrać?

Ławeczka do ćwiczeń to sprzęt, który znajdziemy w każdej, nawet słabo wyposażonej siłowni. Sprzęt bardzo prosty, niedrogi, ale przy tym niezwykle pomocny podczas wykonywania treningu siłowego. Jakie rodzaje ławeczek do ćwiczeń są dostępne i na co warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu? W artykule odpowiemy na nurtujące Cię kwestie.

Ławeczka do ćwiczeń – warianty

Na rynku dostępnych jest szereg ławeczek do ćwiczeń, które charakteryzują się innymi cechami i nieco innym przeznaczeniem.

  • Ławka treningowa prosta – podstawowy i najprostszy wariant z dostępnych na rynku. Ławka ułożona jest poziomo do podłogi, co pozwala na wykonywanie podstawowych ćwiczeń i dedykowana jest głównie osobom początkującym. Nie posiada żadnych regulacji.
  • Ławka skośna – bardziej rozbudowana wersja ławki, która posiada regulację kątów nachylenia. Dzięki temu może służyć do treningów o większym stopniu trudności. Jej konstrukcja umożliwia wykonywanie ćwiczeń skupiających się na mięśniach klatki piersiowej oraz brzucha.
  • Ławka pod sztangę – to najlepszy wybór dla osób chcących wykorzystać ławkę do treningu niemal całego ciała. Cieszy się sporą popularnością ze względu na duże możliwości regulacji oraz doposażenia jej w różne dodatki i akcesoria. Doskonałym jej uzupełnieniem będzie przykładowo modlitewnik, który pomoże efektownie wyrzeźbić bicepsy oraz wzmocnić mięśnie ramion.
  • Ławka regulowana do ćwiczeń – połączenie ławki skośnej oraz prostej, która posiada regulację kątów nachylenia. W zależności od modelu regulacja występuje w wybranych poziomach.

Ławeczki do ćwiczeń – na co zwracać uwagę?

Ławki do ćwiczeń ze względu na niewygórowaną cenę oraz szerokie możliwości zastosowania są sprzętem, który sprawdza się nie tylko w przypadku profesjonalnych klubów sportowych, ale także domowych siłowni. Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt, który zapewni bezpieczny i skuteczny trening?

  • Maksymalne obciążenie – warto sprawdzić jaką nośność ławki deklaruje producent. Jest to o tyle istotne, że ławka służy także do ćwiczeń z ciężarem, więc trzeba brać pod uwagę nie tylko wagę osoby ćwiczącej.
  • Gabaryty ławki – jedna z ważniejszych kwestii dla osób, które mają ograniczoną ilość miejsca. Warto zwrócić uwagę na dostępne na rynku kompaktowe ławki, które można z łatwością złożyć.
  • Stabilność – bezpieczeństwo to kluczowy aspekt w każdym rodzaju treningu, dlatego wybierana ławka musi być stabilna nawet podczas intensywnych treningów.
  • Regulacja – we wszystkich wariantach oprócz ławki prostej ważna jest regulacja. Im więcej opcji możliwość zmiany nachylenia, bądź wysokości ławki tym lepiej, ponieważ daje możliwość idealnie dopasować się do potrzeb osoby ćwiczącej.
  • Wytrzymałość – dbając o własne bezpieczeństwo warto wybierać ławeczki z solidnym profilem stalowym, które są odporne na uszkodzenia. Ważna jest także jakość tapicerki, która wpływa na komfort i wygodę, a także na estetyczny wygląd.
  • Gwarancja – warto zorientować się także jakiej gwarancji udziela producent na swój produkt. Ile wynosi okres gwarancji oraz jakie ewentualnie uszkodzenia są w niej uwzględniane.

Największym zainteresowaniem cieszą się sprzęty treningowe, które pozwalają na trening jak największej ilości grup mięśniowych. Ławeczki do ćwiczeń sprawdzają się w tym temacie idealnie także są dobrym wyborem zarówno do profesjonalnych siłowni, jak i do tych funkcjonujących w domowym zaciszu.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 9361 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-09-14
Hamak bez zarzutu. Polecam
2024-09-14
Zamówienie finalnie zrealizowane w częściach. Do końca nie byłem pewien, czy wszystko dostanę, bo w systemie zamowienie widnialo jako zrealizowane. Kontakt z obsługą klienta do poprawy: „dopuscilismy sie bałaganu z naszej winy, Pan się denerwował, bo kontakt był mizerny z naszymi pracownikami, ale proszę się nie martwić, bo u nas Klient na pierwszym miejscu i w zamian żeby Panu zadośćuczynić, nie damy Panu ani rabatu ani nie wymyślimy niczego innego, bo nie jesteśmy kreatywni w podejściu do Klienta, a system nas blokuje i nie mamy przełożonego, który coś mógłby odblokować”
pixel