Domowa siłownia – co kupić na początek?

2018-01-02
Domowa siłownia – co kupić na początek?

Domowa siłownia – co kupić na początek?

Trening na siłowni ma wiele zalet, ale nie jest to aktywność dla każdego. Nawet jeśli odpowiada nam charakter ćwiczeń, wiele osób narzeka na kiepskie wyposażenie dostępnych w okolicy siłowni, bądź na ich brak. Część osób nie ma wystarczająco dużo czasu, aby dojechać na siłownię, a innych stresuje obecność innych ćwiczących. Alternatywą dla profesjonalnych klubów sportowych jest urządzenie siłowni w domowym zaciszu. Jeśli mamy wystarczająco dużo wolnego miejsca w domu lub w mieszkaniu domowa siłownia będzie dobrym pomysłem. Jakie sprzęty treningowe warto zakupić na samym początku nie wydając fortuny?

Ławeczka do ćwiczeń

Ławki treningowe pozwalają wykonać szereg mniej i bardziej skomplikowanych ćwiczeń, ale dzięki prostej konstrukcji nie zajmują dużo miejsca, co jest niezwykle ważne w przypadku domowych siłowni. Pozwalają przede wszystkim na trening mięśni brzucha oraz mięśni ramion oraz klatki piersiowej. Ławka do ćwiczeń sprawdzi się zarówno w przypadku osób całkowicie początkujących, jak i osób zaawansowanych.

Nie wiesz na jaką ławeczkę się zdecydować? Zapraszamy do naszego artykułu „Ławeczka do ćwiczeń – jaką wybrać?”

Drążek treningowy

Kolejny sprzęt, który nie zajmuje dużo miejsca, ale jest niezbędny dla osób, którym zależy na kształtowaniu i wzmocnieniu górnych partii ciała. Wspaniale angażuje mięśnie brzucha, ramiona, tricepsy oraz mięśnie klatki piersiowej wykorzystując jedynie ciężar własnego ciała. Ćwicząc na drążku poprawiamy dodatkowo mobilność w stawach oraz rozwijamy te mięśnie, które są odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. Drążki treningowe występują w różnych wariantach i w zależności od tego jaki mamy budżet możemy wybierać modele mniej lub bardziej rozbudowane.

Jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących treningu na drążku zapraszamy do artykułu: „Jak dobrze podciągać się na drążku?”

Gryfy i obciążenia

Domowa siłownia nie może obyć się bez odpowiedniego obciążenia. O ile nie jest ono potrzebne na samym początku drogi osobom totalnie początkującym, to z czasem staje się niezbędne. Dodatkowe obciążenie pomaga zintensyfikować treningi, dzięki czemu efekty są szybciej widoczne. Trening siłowy, który wymaga stosowania obciążeń, pomaga zgubić nadmiar tkanki tłuszczowej oraz zbudować tkankę mięśniową.

Mata treningowa

Trening na siłowni musi obejmować także rozgrzewkę oraz rozciąganie. Dlatego do  niezbędnych akcesoriów sportowych zaliczyć trzeba matę treningową, która wpływa pozytywnie na komfort podczas ćwiczeń rozciągających. Może to być tradycyjna rozwijana mata lub taka w kształcie puzzli. Mata w kształcie puzzli jest wielofunkcyjna ponieważ sprawdzi się również do podkładania pod sprzęt w celu zabezpieczenie podłogi oraz amortyzacji upadających sprzętów.

Roller do masażu mięśni

Każda osoba, która regularnie trenuje powinna pamiętać także o regeneracji. Napięte i bolesne mięśnie może i są oznaką dobrego i intensywnego treningu, jednak potrafią czasami utrudniać codzienne funkcjonowanie. Z tego względu warto wyposażyć się w roller, który można wykorzystać do automasażu mięśni. Pomaga on pozbyć się napięć powstałych po treningu, zwiększyć mobilność, a także przyśpieszyć regenerację. Polecany jest także osobom mało aktywnym, które spędzają kilka godzin przy biurku i potrzebują rozciągania.

Urządzenie domowej siłowni jest z pewnością dodatkową motywację do regularnych ćwiczeń. Na początku warto wyposażyć ją w niezbędne sprzęty, które pozwolą wykonać trening całego ciała. Z czasem, jeśli zdecydujemy, że podoba nam się ta przygoda możemy inwestować w dodatkowe sprzęty. Pomimo tego, że na początku domowa siłownia może wydawać się sporym wydatkiem, przeliczając koszty rocznych karnetów okazuje się, że zakup sprzętu dość szybko się zwraca.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 8241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Bardzo sprawnie
2024-04-08
Produkt ok ale czas dostawy przekładany prawie o 2 tyg kiepski dodatkowo rowalone kartony i brak części które byly dosyłane na na kolejne 2 razy to kiepska tam logistyka
pixel