Piłka bosu – zaangażuj całe ciało

2018-04-05
Piłka bosu – zaangażuj całe ciało

Ćwiczysz już od dłuższego czasu i myślisz, że Twoje ciało jest silne i potrafisz utrzymać równowagę? Dobrym testem dla Twoich umiejętności może być trening na bosu. Czym jest ten dziwnie wyglądający sprzęt treningowy i czym się charakteryzuje? Na jakie korzyści z treningu możesz liczyć? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule, a w kolejnym przedstawimy przykładowe ćwiczenia na piłce bosu.

BOSU – Both Sides Utilized

Większość osób, które uczęszcza na siłownię, bądź do klubów sportowych prawdopodobnie spotkało się z tym dziwnie wyglądającym przyrządem. Niestety wiele osób go unika, ponieważ nie do końca wie jak należy na nim ćwiczyć i nie zdaje sobie sprawy, jak wiele korzyści może przynieść trening na bosu.

Piłka bosu została opatentowana w 2000 roku przez Davida Weck’a i bardzo szybko stała się niezbędnym sprzętem w świecie fitnessu. Przyrząd przypomina piłkę gimnastyczną, którą przecięto i jedną połowę umieszczono na stabilnej platformie. Podczas treningu bosu można odwracać w obie strony w zależności od wykonywanych ćwiczeń. Trening na bosu jest świetnym sprawdzianem dla poprawnej techniki wykonywania ćwiczeń, ponieważ wymaga ciągłego napinania brzucha.

Korzyści płynące z treningu na bosu

Bosu ma za zadanie przede wszystkim poprawić równowagę ciała i wzmocnić mięśnie. Dlatego świetnie sprawdza się podczas treningów po przebytej kontuzji lub powrotu do formy po dłuższej przerwie. Pomaga wykształcić dobre wzorce ruchowe, które prowadzą do zachowania odpowiedniej postawy ciała. Sprawdza się także podczas treningów ogólnorozwojowych, ponieważ pomaga w zwiększeniu elastyczności ciała, koordynacji i siły. Stanowi ciekawe urozmaicenie treningów.

Bosu to przyrząd bardzo wymagający. Początki przygody z nim mogą być dość trudne, ponieważ wymaga napinania mięśni głębokich. Tym samym poprawia propriocepcję, czyli czucie głębokie z którym często mają problemy nawet osoby bardzo aktywne sportowo.

Niestabilne podłoże jakim jest bosu zmusza ciało do większego wysiłku i angażuje całe ciało. Jest to sprzęt jak najbardziej godny uwagi tym bardziej, że jest standardowym wyposażeniem większości siłowni, więc bez trudu możesz spróbować swoich sił. Piłki bosu dostępne są także w ofercie sklepów internetowych, m.in. tutaj.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 8304 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Pierwsze zamówienie musiałem zwrócić (jedna z poręczy była nieco krzywa i się kiwała na podłodze), kurier odebrał ode mnie paczkę w poniedziałek, a nowe poręcze dostałem już we wtorek o 14! Bardzo sprawna obsługa, a nowe poręcze działają prawidłowo :)
2024-05-21
polecam
pixel