Jakie ćwiczenia na uda są najskuteczniejsze?

2020-11-05
Jakie ćwiczenia na uda są najskuteczniejsze?Jak osiągnąć szczupłe, wymodelowane uda? W jaki sposób pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, zamieniając ją w mięśnie? Jakie ćwiczenia na uda będą najskuteczniejsze? Te pytania od lat nurtują coraz to więcej osób. Dla wielu uda są jednym z newralgicznych obszarów. Walka z uciążliwym tłuszczem zgromadzonym w tej części ciała wcale nie musi być trudna. Wystarczy podjąć konkretne aktywności. Jakie? O tym w dalszej części artykułu.

Ćwiczenia na uda - od czego zacząć?

Warto zaznaczyć, że niesamowicie trudno jest schudnąć, bądź rozbudować tylko jedną partię ciała. Istnieją jednak ćwiczenia, które mogą pomóc w osiągnięciu celu. Spokojnie, skutecznie podejmowane czynności nie będą jedynie odpowiedzialne za rozbudowę masy mięśniowej. Ćwiczenia na uda można podzielić bowiem na takie, które powodują przyrost mięśni, ale też na te, które zwiększą ich wytrzymałość, a przede wszystkim je wysmuklą. Mięśnie ud można wzmacniać i rozbudowywać ćwiczeniami z obciążeniem, natomiast odchudzać i ujędrniać poprzez użycie obciążeń w postaci własnego ciała czy gum oporowych.
Ćwiczenia na uda w większości przypadków można wykonać samodzielnie, w domowym zaciszu. Warto jednak pamiętać, że liczy się przy nich precyzja ruchu. Mniej istotna jest przy tym liczba powtórzeń, bowiem bardziej liczy się ich jakość. Wszystkie z ćwiczeń można zacząć od zaledwie kilku powtórek. W ramach budowanej formy, można stale podnosić poprzeczkę i zwiększać czas poświęcony na aktywność fizyczną. Istotne będzie również zadbanie o właściwą dietę, która może być jedną z przyczyn niezadowalającego wyglądu ud. Warto wziąć to pod uwagę i oprócz opisanych niżej ćwiczeń, można pokusić się o lepsze zbilansowanie diety.

Na początek - przysiady

Przysiady są niezwykle popularnymi i skutecznymi ćwiczeniami na uda. Dzięki nim można efektywnie pozbyć się zalegającego tłuszczu, a do ich wykonywania nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Warto zwrócić uwagę na prawidłowo przyjętą pozycję. Należy powoli uginać kolana, jednocześnie wypychając biodra do tyłu. Dla lepszej równowagi można trzymać ręce wyprostowane przed sobą. To zdecydowanie pomaga, zwłaszcza początkującym. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, by kolana nie wychodziły daleko przed palce stóp. Koniecznie trzeba pamiętać, żeby stopy całe przylegały do podłoża. Kąt między udem a podudziem powinien wynosić maksymalnie 90 stopni.
Dla lepszego efektu i braku monotonności można wykorzystać inne warianty tego ćwiczenia na uda. Można wykonywać je ze złączonymi stopami (tzw. ski squats), w rozkroku (sumo squats), w zwolnionym tempie, z pulsacyjnym pogłębianiem oraz z wykopem w przód oraz w tył. Wszystko uzależnione jest od aktualnej kondycji i ochoty wykonującego ćwiczenia.

Jakie jeszcze ćwiczenia na uda można wykonać w domu?

Wbrew pozorom, ćwiczenia na uda, można z powodzeniem wykonywać bez użycia specjalistycznego sprzętu. W domu, w pozycji leżącej, bez przeszkód można robić tzw. nożyce pionowe i poziome. Te ćwiczenia zdecydowanie angażują także mięśnie brzucha oprócz czworogłowych ud. Ten popularny zestaw ćwiczeń ze szkolnych lekcji WF-u znacząco poprawi wygląd i sylwetkę właśnie w obszarze górnej partii nóg, jak i samego brzucha.
Równie efektywne będą również mniej dynamiczne wznoszenia wyprostowanych nóg, leżąc bokiem. W tym przypadku wystarczy jedynie mata i silna wola z wizją sukcesu, by można było skutecznie wymodelować te partie ciała. Takie ćwiczenia na uda, z pozoru wyglądające na banalne, mogą przyczynić się do wspaniałych efektów. Wystarczy tylko ich sukcesywne i regularne wykonywanie.
Różne warianty mostka to również jedne z ćwiczeń, które z powodzeniem można wykonać we własnym mieszkaniu. Nie potrzeba wiele miejsca, ponownie przydatna będzie mata do ćwiczeń. W wersji podstawowej, można zacząć leżąc na plecach ze stopami opartymi na podłodze. Następnie należy wykonać kolejne wznosy bioder – tak, by ciało od klatki piersiowej do kolan tworzyło jedną linię. Ćwiczenie można modyfikować w oparciu o aktualną formę. Można wykonywać wznosy ruchem kołyski na boki, na jednej nodze wraz z wyprostem nogi w kolanie. Warto wiedzieć, że mostki to równocześnie ćwiczenia na brzuch i pośladki.

Ćwiczenia na uda - to proste!

Ćwiczenia na uda wcale nie muszą należeć do trudnych. Niekoniecznie trzeba również odwiedzać siłownię. Wystarczy trochę miejsca w domu i zaangażowania. To wszystko przełoży się z pewnością na lepszy wygląd nóg. Nie ma na co czekać! Do dzieła!
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 8304 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Dobry sprzęt za niewielkie pieniądze.
2024-05-18
Szybka realizacja zamówienia
pixel