Trening crossfit, czyli zdumiewające efekty w krótkim czasie!

2020-09-22
Trening crossfit, czyli zdumiewające efekty w krótkim czasie!Wszyscy doskonale wiemy jak ważna jest dbałość o sprawność naszego ciała, tymczasem plagą dwudziestego pierwszego wieku są problemy z otyłością oraz kręgosłupem. Wynikają one zazwyczaj z całkowitego braku lub niedostatecznej aktywności ruchowej. Często powodem jest zwyczajne lenistwo, ale co jeżeli ktoś chce być aktywny, lecz natłok codziennych obowiązków sprawia, że bardzo ciężko jest mu znaleźć czas żeby pójść na siłownię lub basen.
Problem ten dotyka dużej liczby mieszkańców świata zachodniego, gdzie styl życia ogranicza czas wolny do minimum. Coraz więcej czasu poświęca się na pracę i obowiązki domowe oraz wychowanie dzieci.

Dla chcącego nic trudnego!Okazuje się, że problem ten można rozwiązać, za pomocą pewnego programu treningowego. Nie wymaga on zbyt wiele czasu, trening można wykonać nawet w 30-40 min. wraz z rozgrzewką i rozciąganiem po jego zakończeniu. Co ważne można przeprowadzić go we własnym domu, bez specjalnego sprzętu czy pomocy trenera.
Nie należy się spodziewać, że w prosty, lekki i przyjemny sposób, zbudujemy formę.
Wymaga on bowiem od trenującego maksimum zaangażowania i ogromnej determinacji, ponieważ każdy trening to walka z samym sobą, aby dotrwać do jego końca.

Ale do rzeczy, o czym mowa?System treningowy powstał w 2001 roku, a jego twórcą jest niejaki Greg Glassman.
Crossfit, bo tak brzmi jego nazwa, początkowo był przeznaczony do trenowania policji, a następnie innych służb jak wojsko czy straż pożarna.
Angażuje on do pracy całe ciało, więc szybko można osiągnąć cel w postaci wymarzonej sylwetki.
Nie jest istotne na jakim poziomie wytrenowania jest osobą chętna by rozpocząć przygodę z tym rodzajem aktywności ruchowej. Mogą ją uprawiać zarówno zawodowi sportowcy jak i początkujący, którzy dopiero zaczynają trenować cokolwiek. Ważne jednak aby odpowiednio dopasować obciążenia do kondycji fizycznej trenującego.
Świetne wyniki treningowe sprawiają, że jego popularność na świecie rośnie nieustannie. Niczym grzyby po deszczu powstają nowe szkoły crossfit, jak również przybywa wyspecjalizowanych w tej dziedzinie trenerów.

Zalety programu.Jedną z największych zalet tego systemu treningowego jest krótki czas potrzebny do wykonania treningu jak również, możliwość przeprowadzenia go samemu w swoim domu, lesie czy przed domem.
Oczywiście zawsze lepiej trenować pod okiem specjalisty i korzystać z jego wiedzy oraz doświadczenia. Opcja pracy z trenerem ogranicza prawdopodobieństwo kontuzji, a także jest gwarancją osiągnięcia założonych celów.
Chociaż trening crossfit obejmuje ćwiczenia ze sztangą, kettlem, drążkiem, piłką lekarską itp. to może on zostać efektywnie wykonany również bez udziału wymienionych sprzętów.
Olbrzymia różnorodność ćwiczeń sprawia, że treningi tego rodzaju nie są nudne i monotonne, przez co chętnie do nich wracamy.
Przykładowe pojedyncze ćwiczenia lub całe serie z łatwością znajdziemy w sieci wraz z opisem prawidłowego ich wykonania. Dostępne są również aplikacje mobilne zawierające zestawy ćwiczeń razem z trenerem audio.

Jak to działa?Crossfit bardzo wszechstronnie wpływa na rozwój naszego ciała, jest to świetny trening ogólnorozwojowy.
Skupia się na zwiększeniu wydajności fizycznej w dziesięciu różnych obszarach:
• wydolność krążeniowo-oddechową,
• siła,
• wytrzymałość,
• moc,
• szybkość,
• gibkość,
• równowaga,
• koordynacja,
• zwinność,
• dokładność.
Ćwiczenia powtarza się określoną ilość razy w określonym czasie. Są one intensywne i wykonywane bez dłuższej przerwy na odpoczynek.
Sporo zawartych w planach treningowych ćwiczeń jest dobrze znana każdemu z nas. Wykorzystywane są w nim podstawowe ćwiczenia które większość kojarzy chociażby z lekcji wychowania fizycznego w szkole: np. pompki, przysiady, brzuszki, podskoki itp.
Oczywiście nie bazuje on tylko na nich, asortyment ćwiczeń jest bardzo zróżnicowany. Trenujący crossfit na siłowniach, pod okiem trenera wykonują podskoki na skrzynię tzw. box, podnoszą się na drążku, ćwiczą z taśmami, skaczą na skakance, podnoszą ciężary, biegają lub przenoszą przedmioty.
Z wybranych ćwiczeń tworzone są obwody które następnie wykonuje się określoną ilość razy w pewnym czasie.
Jednym z typowych tzw. ruchów crossfit jest np. berpees, składa się on z z kilku ćwiczeń w tym wypadku są to: przysiad, deska, pompka i wyskok. Kombinacja wykonywana jest bez przerwy w kilku powtórzeniach i seriach.

Co zyskujemy?Głównym atutem crossfit jest to, że nie wymaga on specjalnego sprzętu i można go z powodzeniem uprawiać we własnym domu. Jeżeli posiadamy buty sportowe i podstawowe akcesoria treningowe jak matę lub miękką wykładzinę, praktycznie możemy zacząć od zaraz.
Bardzo istotny jest fakt, że możemy odbyć pełny trening nawet w ciągu 30 minut, co oznacza, że niemal każdy jest w stanie wygospodarować tak niewielką ilość czasu w ciągu dnia.
Aktywność fizyczna pozwala odpocząć od stresu związanego z ciągłym zabieganiem. Pewne jest, że wykonywanie tego typu intensywnych ćwiczeń sprawi, że przestaniemy myśleć o wszystkich innych sprawach i problemach.
Najistotniejsze w treningu crossfit jest jednak to, że z jego pomocą rozwijamy u siebie ogólnie pojętą sprawność fizyczną, która jest konieczna do utrzymania dobrego stanu zdrowia. System ten daje znakomite efekty w krótkim czasie. Różnorodność i wszechstronność stosowanych w nim ćwiczeń, zapewnia rozwój najważniejszych grup mięśniowych, przy okazji spalając tłuszcz, poprawiając kondycję oraz koordynację ruchową.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 9003 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Jestem bardzo zadowolona. Zamówienie bardzo szybko zrealizowane.Polecam
2024-07-19
Wszystko super. Leżak na staojaku to mega produkt
pixel