Street Workout – podciąganie na drążku

2018-08-09
Street Workout – podciąganie na drążku

Jeżeli znudziło Ci się wychodzenie na siłownię, szkoda Ci czasu na dojazdy, to warto bliżej przyjrzeć się Street Workout’owi. Do tego typu treningu wystarczy zwykły trzepak lub drążek na podwórku, aby znacznie poprawić swoją kondycję oraz sprawność fizyczną.

Podciąganie na drążku oraz podstawowe ćwiczenia

Wydaje się, że w zwykłym podciągnięciu na drążku nie ma nic trudnego. Wystarczy do niego podejść, podciągnąć się kilka razy i gotowe. Natomiast w praktyce nie jest to takie łatwe, już po pierwszym podciągnięciu czujemy, że pozycja jest dla nas niewygodna, bolą nas plecy oraz przedramiona. Jest to jedno z trudniejszych ćwiczeń, które daje jednak ogromne efekty. Przy tej z pozoru zwykłej gimnastyce, angażujemy praktycznie wszystkie partie mięśniowe naszego ciała.

Jak się podciągać?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, przy tego rodzaju ćwiczeniach angażujemy całe ciało. Warto więc, wzmocnić wcześniej swoje mięśnie jakimś treningiem siłowym. Przykładowo, aby podbudować nasze ramiona, można wykonywać pompki na poręczach. To znacznie poprawi naszą siłę w rękach, dzięki czemu będziemy mogli swobodniej się podciągać. Gdy już nabierzemy trochę siły, można zacząć od prostych podciągnięć, typu Australian Pull Ups. Dobrym sposobem, jest również wspomaganie się gumą oporową. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla początkujących, ponieważ ułatwia trening, oraz dba o jego prawidłowe wykonanie.

Zalety płynące z podciągania na drążku

Wykonując ćwiczenia na drążku, jesteśmy w stanie poprawić swoją kondycję oraz siłę fizyczną wszystkich partii mięśniowych, a także lepiej poznać nasze ciało. Kolejną zaletą jest to, że nie musimy wydawać pieniędzy na drogi sprzęt treningowy, wystarczy zwykły drążek lub trzepak koło domu.

Podsumowując powyższy artykuł, warto też pamiętać, o dodawaniu sobie obciążenia w późniejszych fazach treningu, aby dać mięśniom bodziec do wzrostu, ponieważ ćwiczymy wyłącznie na ciężarze własnego ciała. Street Workout jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla początkujących sportowców, jak i tych zaawansowanych, którzy na siłowni ćwiczą już od dłuższego czasu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 9003 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Szybko i sprawnie
2024-07-23
Sprawnie szybko i bez problemów polecam
pixel