Fitness dla każdego

2019-04-26
Fitness dla każdego

Fitness jest najbardziej uniwersalną aktywnością ruchową. Łączy w sobie wiele form ruchu rozwijając tym samym wiele partii mięśniowych. Do trenowania wykorzystywane są różnego rodzaju sprzęty pomagające i urozmaicające wykonywane ćwiczenia. Aby osiągnąć zamierzone efekty i nie nabawić się kontuzji, trening fitness musi być dostosowany do wieku, płci i stopnia zaawansowania oraz powinien być prowadzony powinien według ustalonych zasad.

Ćwiczenia fitness dla początkujących

Przygodę z treningiem fitness można zacząć w dowolnym etapie swojego życia. Pilates może okazać się dobrą opcją na początek. To zajęcia łączące elementy jogi, stretchingu i ćwiczeń kształtujących sylwetkę. Maty treningowe, na których są prowadzone dane ćwiczenia posiadają powierzchnie antypoślizgową, która pozwala na dokładniejsze i bezpieczniejsze treningi.  Wykonywane są w pozycjach sprzyjających odciążeniu kręgosłupa oraz pozostałych stawów. Połączone z prawidłową techniką oddychania dają dodatkowo odprężenie. W trakcie tych ćwiczeń pracują mięśnie głębokie, odpowiedzialne za postawę ciała.

Osoby, które są po kontuzji lub mają problemy z kręgosłupem są w błędzie myśląc, że nie powinny ćwiczyć. Właśnie w takich przypadkach ruch jest niezwykle istotny, warunkiem jest tylko dobranie właściwego planu zajęć uzgodnionego z instruktorem, ale także lekarzem, jeśli jesteśmy pod jego stałą opieką.

Ćwiczenia aerobowe w walce z tkanką tłuszczową

Ćwiczenia aerobowe do których należy nie tylko aerobik, ale także marsz, pływanie, jazda na rowerze są dziś częścią fitnessu. Ćwiczenia tego typu charakteryzują się tym, że podczas ich wykonywania krew krąży szybciej, dostarczając do komórek i tkanek więcej tlenu. Trening odbywa się w wyważonym tempie ok. 65-75 proc. maksymalnego tętna. Okazuje się, że wtedy organizm najsprawniej spala tkankę tłuszczową. W zależności od wagi ciała, rodzaju i intensywności wykonywanych ćwiczeń możemy w ciągu godziny spalić od 300 do 500 kcal. Fitness to także zajęcia na piłkach gimnastycznych. Jest to trening różnokierunkowy, mający za zadanie rozluźnienie napięć mięśniowych obu stron naszego organizmu, ale także wzmocnienie mięśni ciała.

Fitness to ogólna nazwa do szerokiej grupy różnorodnych ćwiczeń. Klub sportowe oferują wiele zajęć ukierunkowanych na konkretny typ ćwiczeń. Pozwala to na wybór określonego zestawu treningowego w zależności od tego jaki cel sobie postawimy. Tradycyjny fitness pozwala na poprawę kondycji i wydolności organizmu, a bardziej nowoczesne podejścia skupiają się głównie na spalaniu tkanki mięśniowej. Tylko od nas zależy na co ostatecznie się zdecydujemy.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 8304 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Przesyłka wysłana z opóźnieniem kilku dni (po interwencji) choć w ofercie zaznaczono, że wysyłka na dzień następny. Wisienką na torcie było to, że paczki (a są dwie) zostały nadane w dwóch różnych terminach. Trochę to wyglądało jakby ktoś po kilku (!) dniach zorientował się, że wysłał niekompletne zamówienie. Trochę słabo....
2024-05-19
Wszystko ok
pixel