Czym jest i jak wykonywać trening stabilizacyjny?

2019-06-30
Czym jest i jak wykonywać trening stabilizacyjny?

Trening stabilizacyjny, trening core, czy wzmacnianie mięśni głębokich to hasła ostatnio bardzo często pojawiające się w środowisku osób ćwiczących, ale nie tylko. Wzrasta świadomość wśród ludzi także tych mało aktywnych sportowo, którzy na przykład mają dolegliwości bólowe po kilku godzinnym siedzeniu przy biurku w pracy.

Znaczenie mięśni głębokich

Mięśnie głębokie w ciele każdego człowieka stanowią pewien fundament. Są to struktury, które utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji, a więc są odpowiedzialne za odpowiednią postawę ciała podczas siedzenia oraz ruchu. Tym samym zabezpieczają przed wszelkimi kontuzjami i urazami, zarówno podczas codziennych aktywności, jak i w trakcie uprawiania sportu.

Osłabione mięśnie nie są w stanie utrzymać ciała w dobrej pozycji, narażając tym samym na bolesne kontuzje, szczególnie podczas wykonywania treningu siłowego. Jednak także osoby mające siedzący tryb życia po wielogodzinnym siedzeniu przy biurku mając słabe mięśnie głębokie będą z pewnością odczuwać bóle kręgosłupa. Regularne wykonywanie odpowiednich ćwiczeń stabilizacyjnych doskonale wpływa na ciało, pozwalając wyrobić prawidłowe wzorce ruchowe oraz wzmocnić osłabione partie ciała.

Trening stabilizacyjny – przydatne akcesoria

Trening wzmacniający mięśnie głębokie nie jest skomplikowany, ale niezwykle istotne jest jego prawidłowe wykonywanie. W treningu może pomóc szereg akcesoriów, dzięki którym trening będzie zarówno bardziej komfortowy, jak i także bardziej efektywny. Zdecydowanie szybciej pozbędziesz się bólu kręgosłupa oraz osiągniesz lepsze wyniki na siłowni.

Część ćwiczeń stabilizacyjnych wykonuje się w leżeniu, bądź w klęku podpartym, dlatego warto zaopatrzyć się w dobrej jakości matę do ćwiczeń o odpowiedniej grubości oraz przyczepności. Do ćwiczeń idealnie spiszą się wszelkie akcesoria, które wymagają utrzymywania równowagi. Do najpopularniejszych zaliczyć można: dysk sensomotoryczny, bosu, piłkę fitnessową, czy gumy treningowe/span>.  Każdy z tych przedmiotów pozwoli na wykonanie efektywnego treningu core.

Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 8241 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-13
Super
2024-04-03
Tylko szkoda że nie doradzają mimo zapytania.Pozdrawiam..
pixel