Czy bieganie wspomaga odchudzanie?

2018-06-30
Czy bieganie wspomaga odchudzanie?

Czy da się schudnąć biegając? Zdania na ten temat są podzielone. Jedni twierdzą, że skutecznie stracić na wadze da się tylko dzięki odpowiedniej diecie. Jest w tym ziarenko prawdy, natomiast sama dieta nie da takich rezultatów, jak trening biegowy. Naukowo udowodniono, że każda aktywność fizyczna ma znaczenie dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu. Nawet kilkuminutowy trucht wpłynie korzystnie na krążenie i poprawi nasz metabolizm. Poniżej opiszemy, że bieganie ma znaczący wpływ na zrzucenie zbędnych kilogramów.

IT a LSD

Bieganie, to największa swoboda ruchu. Nie ogranicza nas przy tym nic, prócz oporów powietrza oraz samozaparcia. Podczas treningu angażowane są wszystkie mięśnie, a także poprawia się nasz oddech. Ważnym aspektem, jest dobór właściwego tempa oraz metody treningu, które z kolei można podzielić na tzw. LSD (Long Slow Distance), wyróżniające się, wolnym i długodystansowym bieganiem, lub IT (Interval Training), który z kolei charakteryzuje się szybkim i krótkim biegiem. Obie formy ćwiczeń biegowych są na swój sposób dobre, a każdy biegacz powinien wybrać odpowiednią dla siebie.

Różne formy, podobne efekty

Powyższe formy treningu, różnią się nieznacznie od siebie, lecz dają takie same efekty. To którą z nich wybierzemy, jest naszą indywidualną sprawą. Spalanie kalorii w formie LSD, odbywa się podczas biegu ciągłego, w niskiej lub średniej intensywności. Natomiast w metodzie IT, kalorie spalają się, w czasie odpoczynku od biegania. Należy również pamiętać, że gdy chcemy schudnąć, warto jest zwrócić uwagę, na ilość przyjmowanych kalorii w ciągu dnia.

Bieganie jest jedną z podstawowych form treningu, gdy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Należy jedynie wybrać odpowiednia formę dla siebie, oraz trzymać się diety. Wszystko zależy od samozaparcia oraz sposobu, w jaki do tego podejdziemy. Bieganie może przynieść dostrzegalne efekty, a nie tak jak niektórzy sądzą, iluzoryczne.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.66 / 5.00 8310 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Jestem zadowolona z hamaka ☺️
2024-05-22
Towar dostarczony błyskawicznie. Drążek łatwy w montażu, spełnia oczekiwania.
pixel