Bezpieczeństwo na siłowni

2018-03-24
Bezpieczeństwo na siłowni

Dla osób, które mają określony cel treningowy, najważniejsze jest to żeby osiągnąć go jak najszybciej. Wiele się mówi o skuteczności ćwiczeń, nie można jednak zapomnieć o tym, że na każdy większy wysiłek trzeba się odpowiednio przygotować. Podstawą jest upewnienie się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do danej aktywności i wszelkie kontuzje są wyleczone.

Prawidłowa technika

Ogromny wpływ na nasze zdrowie, ale także efekty treningów ma technika z jaką wykonujemy ćwiczenia. Gdy nie wiemy lub nie jesteśmy pewni jak wykonać dane ćwiczenie warto zapytać o radę kogoś doświadczonego. Może to być instruktor na siłowni lub doświadczony kolega. Długotrwale wykonywanie ćwiczeń w nieodpowiedni sposób może spowodować nam większe problemy, niż mogłoby się wydawać.

Zadbaj o efekty

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z na pozór drobnych rzeczy. Często od naszego organizmu wymagamy zbyt dużo. Podejmując się treningu będąc głodnym lub po kilku nieprzespanych nocach, bardziej sobie zaszkodzimy niż pomożemy. Nie dość, że nie zauważymy efektów na które czekamy to takim działaniem możemy doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Organizm każdego człowieka potrzebuje energii do ćwiczeń, dlatego zadbajmy o to. Przyjmuje się, że posiłek najlepiej  jest zjeść ok. 2 godziny przed treningiem. Zapewni to nam wystarczające pokłady energii, ale nie spowoduje dyskomfortu podczas ćwiczeń.

Dobry plan

Zbyt długie i częste wizyty na siłowni oraz trening na dużych obciążeniach nie spowoduje lepszych efektów. Pamiętajmy także o tym, że tkanka mięśniowa nie przyrasta na treningu, lecz po jego zakończeniu. Włókna mięśniowe ulegają mikrouszkodzeniom, dlatego musimy dać im czas na regenerację. Jeżeli mamy możliwość dobrym rozwiązaniem jest zlecenie ułożenia planu treningowego osobom zajmującym się tym zawodowo.

Jak się ubierać?

Przychodząc na siłownie należy pamiętać o odpowiednim stroju. Niedopuszczalne jest przychodzenie w klapkach. Jedynym obuwiem w którym można trenować siłowo są buty sportowe. Ważne by zapewniały stabilność i nie miały śliskiej podeszwy. Warto się też zaopatrzyć w specjalne rękawice treningowe chroniące nasze dłonie podczas ćwiczeń. Pamiętajmy też, że na siłowni nie jesteśmy sami. Po skończeniu ćwiczeń dobrze jest zostawić sprzęt w tym samym miejscu gdzie był. Przestrzeganie tych zasad pomoże odbyć bezpieczny i komfortowy trening zarówno nam, jak i innym osobom które znajdują się na siłowni.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 9003 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-23
Bardzo długi czas oczekiwania na wysyłkę zamówienia. Sam produkt jest bardzo dobry
2024-07-23
Szybko i sprawnie
pixel