Zdrowe zakupy

2018-12-14
Zdrowe zakupy

Zasady „ zdrowych zakupów”

Zdrowe odżywianie zaczyna się już w sklepie. Gotowanie, to praktyczna cześć tego, jak wydaliśmy pieniądze, gdy wraz z wózkiem przemierzaliśmy sklepowe półki.

Kolory to podstawa

Podstawą każdych zdrowych zakupów, powinny być warzywa i owoce. Im więcej kolorów w naszym wózku, tym lepiej. Rozmaite kolory warzyw przedstawiają rożne antyoksydanty w nich zawarte, przekładające się na polepszenie zdrowia. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Kolorado w 2006 roku jasno stwierdza, że dieta bogata w wysoką różnorodność botaniczną, w porównaniu do diety o takiej samej ilości warzyw, ale o mniejszej rozbieżności kolorystycznej, jest efektywniejsza w obronie naszego DNA przed skutkami oksydacji.

Lista zakupów

Przed pójściem na zakupy, warto przygotować sobie listę zakupów. Jest to dużą zaletą, ponieważ mamy jasno sprecyzowane produkty, które mamy kupić, bez błądzenia między półkami i kupowania niepotrzebnych i niezdrowych produktów.

Etykiety

Ważnym elementem zakupów, jest także czytanie etykiet na produktach. Jeśli jakiś produkt zawiera bardzo długą listę składników, lub takie które ciężko jest Ci wymówić, lepiej przemyśleć dwa razy jego zakup. Warto jest też zwrócić uwagę na kaloryczność danego produktu.

Unikanie słodyczy

Staraj się, chodząc po sklepie, unikać wszelkich alejek oraz stoisk ze słodyczami. Jest to największy wróg zdrowego trybu życia. Na nasze szczęście, w sklepach wszystko jest układane kategoriami, dlatego też wszystkie batony, chipsy i ciasteczka, znajdują się w jednym miejscu. Dlatego też, należy unikać takich półek.

Należy także pamiętać o tym, aby w naszej lodówce zawsze był coś do zjedzenia. Gdy wracamy późno z treningu, a w naszej lodówce jest jedynie światło, zmusza nas to do zjadania produktów niezdrowych. Warto mieć pewność, że nasza lodówka zawsze jest pełna zdrowego jedzenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7427 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Bardzo dobry sklep. Wiele dostępnych produktów. Szybka realizacja zamówienia.
2023-11-28
wszystko zgodnie z zamówieniem
pixel