Worek bokserski – jak trenować?

2019-05-02
Worek bokserski – jak trenować?

Trening na worku bokserskim wydaje się być zasadny głównie w przypadku osób trenujących sporty walki. Okazuje się jednak, że jest on dość uniwersalnym narzędziem, dzięki któremu formę może budować niemal każdy. Jest pomocny zarówno w spalaniu tkanki tłuszczowej, nauki prawidłowego wykonywania ciosów, ale także jako sposób na rozładowanie energii.

Bezpieczeństwo i prawidłowa technika

Jeśli Twoim celem jest spalenie tłuszczu oraz ogólna poprawa kondycji możesz do tego wykorzystać worek treningowy. Oczywiście istotne jest odpowiednie rozgrzanie ciała, szczególnie dłoni, nadgarstków i ramion, co pozwoli na uniknięcie kontuzji. Po drugie należy pamiętać o zabezpieczeniu rąk. W przypadku ciężkich, tradycyjnych worków bokserskich niezbędne są owijki i rękawice, które pomogą usztywnić nadgarstek, ochronią skórę i zamortyzują wstrząsy.

Kolejną kwestią jest odpowiednie ułożenie dłoni w momencie uderzania w worek. Nadgarstek musi być zaciśnięty w pięść, a kciuk ułożony na palcach. Dodatkowo między nadgarstkiem, a przedramieniem musi być zachowana linia prosta.

Trening na worku bokserskim  – sposób na spalenie tłuszczu

Istotą treningu mającego spalić kalorie jest wytworzenie tzw. długu tlenowego i osiągnięcie maksymalnego zmęczenia. Dlatego w przypadku takiego treningu wykonywanie skomplikowanych uderzeń wcale nie jest najważniejsze. Wystarczą w zasadzie naprzemienne ciosy proste. Jeśli jednak czujemy się na siłach nasz trening możemy urozmaicić kopnięciami, bądź bardziej skomplikowanymi ciosami.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, każdy trening powinien być poprzedzony 5-10 minutową rozgrzewką. W tym momencie świetnie sprawdzi się skakanka. Sam trening powinien składać się z co najmniej 8 serii po 40-50 sekund, zakończonych 10-15 sekundami przerwy. W takim treningu nie chodzi o moc uderzeń, ale ich intensywność.

Trening interwałowy na worku bokserskim stanowi alternatywę dla treningów tego typu wykonywanych zwykle na bieżni, bądź rowerze. Może być wykonywany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn i przynosi znakomite rezultaty. Warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ worek bokserski z powodzeniem może stać się elementem wyposażenie domowych siłowni. Więcej informacji dotyczących wyboru odpowiedniego worka znajdziesz w naszym artykule „wybór odpowiedniego worka do ćwiczeń”.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7427 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
Super
2023-11-28
Obsługa na najwyższym poziomie! POLECAM !!!
pixel