Trening z gumą treningową

2018-08-31
Trening z gumą treningową

Zależy Ci na urozmaiceniu, bądź zintensyfikowaniu treningu? A może doznałeś kontuzji i chcesz powoli wracać do formy? W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem mogą okazać się gumy treningowe. Nadają się one zarówno do użytku przez osoby trenująco wyczynowo, jak i dla osób początkujących. Sprawdzą się m.in. podczas ćwiczeń siłowych, przy jodze, pilatesie, a nawet podczas rehabilitacji.

Wybór gumy do treningu

Ważną sprawą podczas wyboru gumy jest  zwrócenie uwagi na jakość lateksu z którego zostały wykonane. Oczywiście im lepszy materiał, tym produkt zachowa dłużej swoje właściwości i będzie odporny na uszkodzenia podczas treningu.  Jeżeli chodzi o opór gumy, to trzeba go dostosować do swoich potrzeb. Gumy zazwyczaj dostępne są w kilku kolorach, gdzie każdy kolor odpowiada innej sile oporu. Mając do dyspozycji gumy o różnym oporze możemy wykonać w zasadzie trening całego ciała. Przy zakupie warto także zwrócić uwagę, na długość gumy. Do komfortowego wykonywania ćwiczeń potrzeba co najmniej 1,5 m.

Zalety treningu z gumą treningową

Treningi z wykorzystaniem gum treningowych mają sporo zalet. Ćwiczenia możemy wykonywać w zasadzie wszędzie, ponieważ nie potrzebujemy dużo miejsca, a samą gumę spakujemy bez problemu do plecaka, czy torby treningowej. Guma pozwala urozmaicić trening oraz zwiększyć intensywność ćwiczeń, które są dla nas już zbyt łatwe. W przypadku, gdy ćwiczenia z własną masą ciała stają się zbyt proste wybór gum treningowych będzie idealnym wyborem. Nawet doświadczeni sportowcy z pewnością poczują mięśnie, jeśli wykorzystają gumy o dużym oporze.

Zastosowanie gumy treningowej

Gumy treningowe mają wiele zastosowań, dlatego nie sposób wszystkie opisać. Osobom trenującym bardzo często pozwalają na szybsze opanowanie niektórych ćwiczeń. Przykładowo problematyczne dla wielu podciąganie na drążku, jest dużo łatwiejsze w użyciem gumy. Dzięki temu pull-up’y wykonywane mogą być poprawnie technicznie nawet przez początkujących sportowców. Pomocna jest także przy rozciąganiu, które jest tak ważnym elementem każdego treningu. Pozwala na powolne rozciąganie spiętych mięśni, co często pomaga zmniejszyć dyskomfort po treningu.

Gumy treningowe to często niedoceniony sprzęt treningowy. Jednak osoby które decydują się na ich zakup, często nie wyobrażają sobie później treningów bez ich użycia. Są niedrogie i bardzo łatwo dostępne, np. w sklepie internetowym k-sport.pl, dlatego przekonać się samemu o ich zaletach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7427 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
Bardzo dobrej jakości stojaki. Szybka wysyłka.
2023-11-28
Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam!!
pixel