2019-07-14

Rękawice treningowe – jakie wybrać?

Worek treningowy jest dość uniwersalnym elementem wyposażenia siłowni. Z naszych poprzednich artykułów można dowiedzieć się, że trening na worku jest polecany jeśli chcemy spalić tkankę tłuszczową, wyćwiczyć zadawanie ciosów, a także poprawić ogólną kondycję ciała. Do treningu na worku konieczne są jednak rękawice treningowe, które gwarantują większy komfort, a przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo. Jakie rękawice treningowe występują na rynku i na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Zapraszamy do artykułu.

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie są wizualnie najbardziej masywne. Ich konstrukcja sprawia, że najlepiej amortyzują uderzenia i stanowią dobre usztywnienie dla nadgarstka. Dzięki temu maksymalnie minimalizujemy możliwość wystąpienia urazów podczas treningów. Rękawice tego typu stosuje się nie tylko trenując na worku bokserskim, ale także podczas trenowania sportów walki.

Ze względu na to, ze rękawice są dość grube ręce podczas ćwiczeń szybko się pocą. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie bandaży bokserskich, są to tzw. owijki. Należy zwrócić uwagę na to, że rękawice bokserskie nie nadają się do ćwiczeń na przyrządach.

Rękawice przyrządowe

Rękawice przyrządowe jak sama nazwa wskazuje dedykowane są również ćwiczeniom na przyrządach. Są lżejszą odmianą rękawic bokserskich, ale nadal bardzo dobrze zabezpieczają dłoń. Ze względu na ich budowę są zdecydowanie bardziej praktyczne podczas zakładania i zdejmowania.

Rękawice przyrządowe występują w wersji z odsłoniętym kciukiem. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie, gdy trening na workuprzeplatamy innym ćwiczeniami i potrzebujemy swobodnego chwytu. Ten typ rękawic jest bardzo często polecany, ale należy pamiętać, że zapewniają mniejszą amortyzację uderzeń, niż rękawice bokserskie.

Rękawice MMA

Rękawice MMA powstały głównie z myślą o mieszanych sportach walki, jednak są na tyle uniwersalne, że sporo sportowców wybiera je także do treningów na worku. Głównymi zaletami tego typu rękawic jest ich duża przewiewność oraz zachowanie pełnych możliwości chwytnych. Z tego względu polecane są przede wszystkim osobom, które podczas treningu ćwiczą jeszcze na innych przyrządach.

Rękawice MMA stanowią mniejszą ochronę dla dłoni i nadgarstków dlatego do typowego treningu na worku zaleca się stosować te które mają wydłużony rzep i dodatkową ochronę na kciuk. Przykładem takich rękawic są rękawice treningowe MMA Bushido.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7439 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-04
Zamówienie wysyłane szybko
2023-12-02
Szybko i sprawnie. Dziękuję.
pixel