Przydatne akcesoria treningowe na siłownię

2019-04-12
Przydatne akcesoria treningowe na siłownię

Każdej osobie regularnie trenującej zależy, aby szybko zauważyć efekty treningów. Zwiększenie wytrzymałości, czy wyrzeźbienie mięśni jest najlepszą motywacją do dalszej pracy nad sobą. Podczas treningów na siłowni niezwykle przydatne są różne akcesoria treningowe, które ułatwiają i podnoszą komfort wykonywanych ćwiczeń, a często zwiększają także efektywność treningu.

Rękawiczki do ćwiczeń

Jest to niezbędnik, który znajdziemy w każdej torbie na siłownię, zarówno męskiej, jak i damskiej. Rękawiczki pozwalają przede wszystkim na pewny chwyt hantli, czy sztangi nawet podczas intensywnego treningu, gdy ręce są mokre od potu. Wyślizgiwanie się ciężarów z rąk jest niebezpieczne i może prowadzić do kontuzji, dlatego rękawiczki znacznie podnoszą bezpieczeństwo treningów. Dodatkowo specjalne wzmocnienia stosowane w rękawiczkach do ćwiczeń zapobiegają bolesnym otarciom.

Wykonywane są z przewiewnych i elastycznych materiałów np. z neoprenu, dzięki czemu są bardzo komfortowe w użytkowaniu. Dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego łatwo dobrać odpowiednie do rozmiaru dłoni. Nie jest to duży wydatek, dlatego warto się w nie zaopatrzyć już przed pierwszym pójściem na siłownię.

Pasy kulturystyczne

Osoby biegłe w treningach stale zwiększają obciążenie dochodząc w pewnym momencie do obciążeń większych niż masa ciała. W takiej sytuacji do takich ćwiczeń jak: martwy ciąg, wyciskanie sztangi w pozycji leżącej, wyciskanie sztangi nad głowę, czy podczas przysiadów dobrze jest stosować pasy kulturystyczne. Zapewniają one lepszą stabilizację odcinka lędźwiowego kręgosłupa, który jest często nadwyrężany podczas treningu siłowego.

Pas kulturystyczny, aby w pełni spełniał swoją funkcję musi być dobrej jakości. Jest to rzecz na której nie warto oszczędzać. Koniecznością jest dobranie go do budowy ciała i zwrócenie uwagi na jego odpowiednią szerokość, tak aby podtrzymywał kręgosłup i brzuch osoby ćwiczącej. Dodatkowo najlepiej wybierać te wykonane ze skóry naturalnej lub innych wytrzymałych tworzyw, które posiadają możliwość regulacji obwodu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7427 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
Super kontakt ze sklepem. Niestety czas dostawy bardzo odbiega od sugerowanego przy zamawianiu.
2023-11-28
Bardzo dobry sklep. Wiele dostępnych produktów. Szybka realizacja zamówienia.
pixel