Polecane aktywności na wiosnę

2019-03-22
Polecane aktywności na wiosnę

Grono osób aktywnych powiększa się z roku na rok. Trening siłowy, bieganie, joga, jazda na rowerze to tylko wycinek wszystkich aktywności. Dla wielu sport nie jest krótkotrwałą modą, ale stylem życia i dla tej grupy żadna pora roku nie jest przeszkodą w uprawianiu sportów. Istnieją jednak osoby, które potrzebują sporej dawki motywacji, aby zacząć trenować. Bardzo dobry momentem do powrotu do treningów jest wiosna, ponieważ nasz organizm także budzi się wtedy do życia. Zwykle mamy więcej energii, motywacji, a na dodatek długie, słoneczne dni ułatwiają nam treningi na świeżym powietrzu. Jakie aktywności na świeżym powietrzu przyniosą nam najwięcej korzyści?

Bieganie

Wiosna jest dla większości osób najlepszą porą na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Cieszymy się wtedy stosunkowo długimi dniami, co pozwala na wykonanie treningu zarówno rano, jak i wieczorem. Wiosną temperatury są zazwyczaj o kilka stopni niższe niż w lecie, co pozwala stopniowo przyzwyczajać organizm do biegania i zwiększonego wysiłku. Upał w lecie jest dla wielu bardzo uciążliwy.

Bieganie w wiosennej aurze to także oszczędności, jeśli chodzi o elementy stroju biegacza. Jeśli na termometrze temperatura oscyluje w okolicy kilkunastu stopni do biegania wystarczą nam odpowiednie buty i sportowa odzież.

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze jest świetną alternatywą do podróżowania do pracy samochodem lub autobusem. Jeśli tylko pozwala nam na to odległość do pracy oraz pogoda warto przesiąść się na dwa kółka. Co możemy dzięki temu zyskać? Przede wszystkim rower pomaga spalić tłuszcz iwyszczuplić sylwetkę. Dodatkowo ukształtujemy mięśnie, szczególnie mięśnie nóg oraz poprawimy ogólną kondycję organizmu.

Jazda na rowerze daje także możliwość obcowania z naturą oraz złapania ciepłych promieni słońca. Warto wybierać trasy, które są dla nas jak najbardziej atrakcyjne. Dzięki temu połączymy przyjemne z pożytecznym. Należy jednak pamiętać, że aby zobaczyć efekty jazdy na rowerze musimy pamiętać o regularności, a nasze wycieczki rowerowe nie powinny być krótsze niż 30 minut.

Street workout

Mniej popularną, ale równie atrakcyjną formą aktywności fizycznej na świeżym powietrzu jest street workout. Jeśli twoją codziennością jest trening siłowy na tradycyjnych siłowniach street workout może być ciekawą alternatywą. Istotą tej aktywności jest wykonywanie ćwiczeń siłowych wykorzystując elementy zabudowy miejskiej. Możemy go uprawiać wszędzie, gdzie znajdziemy murki, barierki, trzepaki, ławki itp. W wielu miastach powstają także dedykowane dla street workerów place wyposażone w drążki, drabinki i poręcze.

Każda aktywność fizyczna, która sprawia, że jesteśmy w ruchu ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Paradoksalnie dzięki temu mamy więcej energii zarówno do pracy, jak i nauki. Dlatego nawet jeśli w zimie odpuściliśmy treningi warto na wiosnę uzbroić się w większą dawkę motywacji i powrócić do sportu, bo zarówno nasze ciało, jak i umysł potrzebują ruchu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7427 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
Bardzo dobrej jakości stojaki. Szybka wysyłka.
2023-11-28
Bardzo dobry sklep. Wiele dostępnych produktów. Szybka realizacja zamówienia.
pixel