Obciążniki na ręce i nogi – co należy o nich wiedzieć?

2018-02-23
Obciążniki na ręce i nogi – co należy o nich wiedzieć?

Dla osób aktywnych fizycznie, każdy sposób na urozmaicenie treningu jest dobry. Jeśli na dodatek może on pozytywnie wpłynąć na efekty treningowe to jest to rozwiązanie idealne. Naszą propozycją są obciążniki na nogi i ręce, które sprawdzą się w przypadku większości ćwiczeń wzmacniających. W jakich konkretnie ćwiczeniach się sprawdzą, jakich błędów unikać i jakie wybrać? Zapraszamy do lektury artykułu.

W jakich sytuacjach sprawdzą się obciążniki na ręce i na nogi?

Każdy sportowiec kiedyś zaczynał. Cała nasza aktywność fizyczna to proces składający się w wielu etapów, podczas których nasze ciało wymaga wysiłku o różnej intensywności. Jeżeli jesteśmy na etapie, gdy ćwiczenia bez jakiegokolwiek obciążenia są dla nas za proste i mało wymagające, ale nie do końca czujemy się jeszcze na siłach, aby porywać się na większe obciążenia, najlepszym wyjściem będą właśnie wspomniane obciążniki. Dzięki nim możemy wykonywać programy treningowe, które przestały nas męczyć. Trening z obciążnikami to jakby etap pośredni pomiędzy treningiem, gdzie wykorzystujemy jedynie ciężar własnego ciała, a bardziej wymagającym treningiem siłowym.

Obciążniki sprawdzą się w przypadku treningów pilatesu, aerobiku i ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Zaleca się korzystanie z nich w bardziej statycznych treningach. Nie poleca się używać ich podczas różnego typu podskoków, ponieważ mogą stanowić zbyt duże obciążenie dla stawów.

Jakie obciążniki wybrać?

Jak w przypadku każdego sprzętu treningowego ważna jest jakość wykonania. Chodzi o nasze zdrowie, dlatego nie warto kupować sprzętu wątpliwej jakości. W przypadku obciążników ważne są funkcjonalne zapięcia na rzepy. Powinny być one wystarczająco wytrzymałe, żeby uniknąć sytuacji, gdy podczas ćwiczeń rzep będzie się odpinał. Warto wybierać te produkty, które mają regulację zapięcia, ponieważ wtedy mogą być mocowane zarówno na kostkach, jak i nadgarstkach. Regulowane zapięcie jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ unikamy tym samym irytującego przemieszczania się luźnych obciążników podczas treningu.

Obciążniki na kostki i nadgarstki to świetna alternatywa dla tradycyjnych ciężarków. Dają możliwość zaangażowania większej ilości mięśni i zwiększają wachlarz dostępnych ćwiczeń na różne partie ciała. Dostępne są różne wersje wagowe. Sklep k-sport proponuje obciążniki o wadze 0,7 kg.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7427 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-30
Sprzęt dobry. Polecam.
2023-11-29
Sprzęt dobrej jakości, jestem zadowolony z zakupu.
pixel