Motywacja – czym jest i skąd się bierze?

2018-10-24
Motywacja – czym jest i skąd się bierze?

Motywacja pomaga nam zacząć swoją przygodę z siłownią, ale także pozostać w niej dłużej, niżeli jeden czy dwa miesiące. W tym artykule opisano czym jest motywacja, jak ją zdobyć, a także gdzie jej szukać.

Czym jest motywacja?

Ciężko opisać motywację w kilku słowach, dla każdego z nas jest to coś innego, dla jednego będzie to rodzina, dla innych chęć zaimponowania znajomym, a jeszcze inna część ludzi na pierwszym miejscu stawia własne samopoczucie. Każdego z nas motywuje co innego, w skrócie, można powiedzieć, że motywacja, to coś co „pcha” nas do działania.

Skąd czerpać motywacje?

Głównym źródłem naszej motywacji, jesteśmy my sami. Nasze cele, a także marzeni, które pchają nas do osiągania nowych doświadczeń, oraz stawania się lepszym w tym co robimy. Wiele osób ma tzw. „słomiany zapał”. Dzieje się tak dlatego, że ich poczynania nie są przemyślane, lub wpływ na to mają czynniki zewnętrzne. Presja wymuszana przez inne osoby, też może mieć pozytywny wpływ na motywację.

Czy łatwo ją stracić?

Prawdziwej motywacji nigdy nie da się stracić. Można jedynie się poddać i żyć jako człowiek niespełniony. Bezczynność, jest jednym z głównych powodów, przez który spada nasza motywacja oraz chęć do działania, warto więc wstać z miejsca i zacząć pracować nad sobą.

Gdzie szukać motywacji?

To zależy od tego gdzie aktualnie się znajdujemy i co jest dla nas najważniejszą rzeczą w danym momencie. Motywacji można szukać w otoczeniu, motywować nas mogą także sukcesy odnoszone przez inne osoby, ale także nasze własne osiągnięcia. Warto podpytać takie osoby jak osiągnęły swoje cele i spróbować zrealizować własne, na tym samym przykładzie. Wiele osób motywują także media społecznościowe, np. w kwestii wyglądu. Praktycznie wszędzie widzimy osoby z idealnymi sylwetkami, przez co napędza to naszą motywację, ponieważ chcemy wyglądać podobnie.

Podsumowując, każdego z nas motywuje co innego. Każdy z nas ma różne plany, oraz cele w życiu. Ważne jest aby uporczywie do nich dążyć i się nie poddawać, mimo porażek.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7427 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-29
Sprzęt dobrej jakości, jestem zadowolony z zakupu.
2023-11-28
Obsługa na najwyższym poziomie! POLECAM !!!
pixel