Jak efektywnie trenować?

2018-12-30
Jak efektywnie trenować?

Jedynym błyskawicznym efektem ćwiczeń fizycznych, którego doświadcza każda ćwicząca osoba jest zadyszka. Na wszystkie inne, zwłaszcza te najbardziej pożądane, jak zgrabna sylwetka, ładniejsza muskulatura, większa wytrzymałość, musisz cierpliwie poczekać. Żadne, nawet najlepiej dobrane i najskrupulatniej wykonywane ćwiczenia nie zapewnią natychmiastowych wyników. Zanim osiągniesz wyznaczony sobie cel należy uzbroić się w wiele cierpliwości.

Rozgrzewka i regeneracja

Najważniejszym elementem każdych ćwiczeń powinna być rozgrzewka. Ma ona za zadanie podnieść tętno i rozgrzać mięśnie, co automatycznie zmniejsza ryzyko nabawienia się kontuzji. Niestety większość początkujących sportowców często z niej rezygnuje, bądź traktuje po macoszemu. Nie jest to dobre podejście, bo trening na pewno będzie mniej efektywny niż nam się wydaje. Nasze ciało potrzebuje także czasu do odpoczynku. Zaczynając przygodę z siłownią często mamy na tyle motywacji, że chcemy trenować codziennie. Nie tędy droga. Takim sposobem możemy co najwyżej doprowadzić do przetrenowania, a nie do sylwetki marzeń.

Proś trenerów o pomoc podczas ćwiczeń

Po porady fachowców sięgają nawet doświadczeni sportowcy. Trenerzy na siłowni są po to, aby ułatwiać nam życie i dawać swoje rady, opinie i uwagi odnoście wykonywanych przez nas ćwiczeń. Jeśli wstydzisz się poprosić o pomoc fachowca, to niewykluczone, że z ćwiczeń, które wykonujesz, nie będziesz mieć żadnego pożytku, a możesz wręcz zrobić sobie krzywdę. Jeśli chcesz ćwiczyć w domu, we własnym zakresie, to zakup filmów instruktażowych prowadzonych przez profesjonalistów ułatwi ci efektywne i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Warto także postawić na sprawdzony sprzęt treningowy, który będzie dawał poczucie bezpieczeństwa. Jeśli potrzebujesz wyposażyć własną, domową siłownię, warto sprawdzić ofertę sklepu k-sport.

Wyznacz sobie realne cele

Nierealne plany mogą jedynie wywołać zniechęcenie i frustrację. Warto przyjąć sobie konkretny plan i założyć przykładowo, że po miesiącu regularnego pływania dwukrotnie lub czterokrotnie przepłyniesz basen bez odpoczynku i nie będziesz potrzebował po tym reanimacji. Gdy biegasz i po kilku minutach tracisz oddech, biegnąc wzdłuż swojego bloku, to po pół roku systematycznego joggingu będziesz w stanie przebiec całe osiedle bez żadnej zadyszki. Stawianie sobie realnych celów możliwych do zdobycia poprawia nasze samopoczucie i dodaje energii na kolejne treningi. Zwłaszcza, gdy ich osiągnięcie jest coraz bliżej

Przestrzeganie powyższych wskazówek pomoże ci efektywniej gospodarować czasem spędzonym na siłowni i szybciej osiągnąć pożądany efekt treningów. Nie zniechęcaj się, gdy przyjdzie kryzys. Każdy go prędzej czy później doświadcza. Grunt żeby wytrwać w swoim dążeniu do celu i walczyć, a często jest to walka z samym sobą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 7427 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-11-28
Bardzo dobry sklep. Wiele dostępnych produktów. Szybka realizacja zamówienia.
2023-11-28
Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam!!
pixel